Najnowsze wiadomości ze świata

W wieku 119 lat zmarła najstarsza mieszkanka kraju. Przed śmiercią zdradziła receptę na długie życie

W wieku 119 lat zmarła najstarsza mieszkanka Grecji Irini Baroulakis. Kobieta mówiła, że jej “sekretem” długiego życia była dieta kreteńska i modlitwa. Greczynka nie brała leków i prawie nie chorowała.

Najstarsza mieszkanka Grecji zmarła we wtorek wieczorem w Chanii na Krecie – poinformował portal Greek Reporter. Kobieta całe życie związała z miejscowością Paidochori w gminie Apokoronas.

“Z ogromnym szacunkiem żegnamy najstarszą osobę w Grecji, Irini Baroulakis, która odeszła w wieku 119 lat. Urodziła się, założyła rodzinę i całe życie spędziła w naszej gminie, w Paidochori. Jej styl życia i jej cnoty to dla nas przykład do naśladowania” – oświadczyła gmina.

Jak podkreśliły media w Grecji, kobieta miała “dobre geny”: jej ojciec zmarł w wieku 107 lat, a matka dożyła lat stu.

W 2019 roku pani Irini powiedziała, że jej “sekretem” długiego życia była modlitwa i dieta kreteńska, zwłaszcza dużo zielonych warzyw.

Kobieta prawie nie chorowała i nie przyjmowała na stałe leków. Zrobiło się o niej głośno w greckich mediach, gdy kilka lat temu była hospitalizowana w związku z operacją biodra. Mimo zaawansowanego wieku pacjentki zabieg zakończył się pomyślnie.

W ostatnich latach Irini Baroulakis ubolewała, że z powodu utraty wzroku nie mogła widzieć swoich dzieci, wnuków i prawnuków.

Źródło: PAP Autor: Natalia Dziurdzińska
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij