Rozrywka

W Warszawie wyrzucili na śmietnik prace warte fortunę

Kilka lat temu do jednego z kontenerów na warszawskim Żoliborzu, ktoś wyrzucił stare notatki, komiksy i rysunki. Okazało się, że to brudnopisy jednej z najbardziej znanych polskich rysowniczek Eugenii Joanny Pawel-Kroll – szerzej znanej jako Szarlota Pawel. Dziś dzieła trafiły na aukcję. Ich cena zwala z nóg.

Prace Szarlotty Pawel można kupić w  Domu Aukcyjnym Desa. Jedna plansza wyceniana jest na ok 1,5- 2 tys złotych, co oznacza, że za kompletny 32 stronicowy komiks chętny będzie musiał zapłacić ok 60 tys, złotych.

Przypomnijmy, że prace trafiły na śmietnik po śmierci artystki, kiedy to najprawdopodobniej nowy właściciel jej mieszkania postanowił zrobić porządek. Szarlota Pawel to autorka m.in. popularnej serii “Jonka, Jonek i Kleks” i “Piekielny Kubuś”. Redagowała też czasopismo młodzieżowe “Uśmiech Numeru”. Szlify rysownicze Pawel zdobywała pod czujnym okiem samego Papcia Chmiela.

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij