Najnowsze wiadomości z kraju

W ten sposób próbują uniknąć mandatów. Policja walczy w motocyklistami

Policjanci z Siedlec (Mazowieckie) tylko jednego dnia zarejestrowali dwóch motocyklistów, którzy jeździli po mieście z podgiętymi tablicami rejestracyjnymi, by utrudnić ich prawidłowe odczytanie na zdjęciach z fotoradarów – poinformowała we wtorek siedlecka policja.

Jak przekazała rzeczniczka siedleckiej policji kom. Ewelina Radomyska, funkcjonariusze drogówki wchodzący w skład grupy Speed nagrali dwóch motocyklistów za pomocą videorejestratora. “Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł, a na ich konta zostało dopisanych po 8 punktów karnych” – powiedziała rzeczniczka.

Policjantka przypomniała, że zgodnie z Prawem o ruchu drogowym taka właśnie kara jest przewidywana za zasłanianie tablic rejestracyjnych. Za takie działanie uważane jest również podginanie tablicy. Niektórzy z użytkowników motocykli traktują to jako sposób na uniknięcie mandatów za przekroczenie prędkości, czy też zidentyfikowania podczas ucieczki przed policją.

Źródło: PAP Autor: Ilona Pecka
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij