kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

W szpitalu w Poznaniu zmarł pobity noworodek z Gorzowa Wielkopolskiego

Pobity noworodek, który we wtorek trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, zmarł w szpitalu w Poznaniu. Rodzice dziecka zostali zatrzymani.

Dwudziestodwudniowy noworodek trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim we wtorek 26 marca w ciężkim stanie. Badania wykazały obrażenia wewnętrzne oraz głowy. Lekarze stwierdzili, że dziecko zostało skatowane. Zawiadomili policję, która zatrzymała rodziców noworodka.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Poznaniu, gdzie lekarze nadal walczyli o jego życie. W piątek dziecko zmarło.

– Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość z poznańskiego szpitala, że trzytygodniowe dziecko, chłopczyk, którego próbowaliśmy ratować także w naszym szpitalu, nie żyje – poinformował Robert Surowiec, wiceprezes szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

24-letnia matka i 25-letni ojciec usłyszeli zarzut znęcania się nad dzieckiem i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała. Nie przyznali się do winy. Po śmierci noworodka prokuratura najprawdopodobniej zmieni im zarzuty.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij