Najnowsze wiadomości z kraju

W Sosnowcu znaleziono ciało młodego diakona. Wszystko wskazuje na to, że został zamordowany

W Sosnowcu znaleziono ciało młodego mężczyzny. “Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa” – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. Dodał, że prawdopodobnie w środę odbędzie się sekcja zwłok.

Zwłoki młodego mężczyzny znaleziono, według lokalnych mediów, w środę przed godziną 13 przy domu katolickim przy ul. Kościelnej w Sosnowcu. To 26-letni diakon, jak nieoficjalnie informuje m.in. Dziennik Zachodni. “Na jego ciele znaleziono rany kłute klatki piersiowej i szyi” – czytamy na stronie internetowej.Informacji tych nie potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. “Tuż po południu prokurator z jednej z sosnowieckich prokuratur rejonowych został poinformowany, że znaleziono ciało młodego mężczyzny. Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa” – powiedział PAP.

Prokurator Łubniewski wskazał, że na miejsce przyjechał prokurator, który wraz z policją przeprowadził oględziny miejsca oraz ciała młodego mężczyzny. “Prokurator na miejscu widząc zwłoki mężczyzny zdecydował o zabezpieczeniu ich celem przeprowadzenia sekcji zwłok” – podał.

“Sekcja zwłok prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Wyniki sekcji odpowiedzą nam na pytania, jakie były okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny” – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Oświadczenie kurii

O tragicznej śmierci diakona poinformował biskup sosnowiecki. W komunikacie sygnowanym przez bpa Grzegorza Kaszaka, który opublikowano na stronie internetowej diecezji sosnowieckiej, poinformowano, że 7 marca zginęli tragicznie dwaj duchowni. “Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich” – pisze bp Kaszak.

Źródło: PAP/Stefczyk.info Autor: Bartłomiej Figaj/Stefczyk.info
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij