Najnowsze wiadomości z kraju

W Rzeszowie exit poll się pomylił. Kandydat PiS jednak wszedł do drugiej tury

W Rzeszowie doszło do pomyłki tzw. exit poll. Okazuje się, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości jednak wszedł do drugiej tury.

Obecnie prezydentem Rzeszowa jest Konrad Fijołek. Zdobył to stanowisko w czerwcu 2021 roku, kiedy rezygnacja wieloletniego prezydenta Tadeusza Ferenca spowodowała konieczność przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Zdobył w nich 56% poparcia, zwyciężając w pierwszej turze. W obecnych wyborach poparła go m.in. PO, Nowa Lewica i Polska 2050.

Z ramienia PiSu wyzwanie rzucił mu Waldemar Szumny, z wykształcenia matematyk, który od 26 lat jest rzeszowskim radnym, a od 2019 wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Sondaż exit poll pokazywał jednak, że odpadł już w pierwszej turze. Miał go pokonać Jacek Strojny z KW Stowarzyszenie „Razem dla Rzeszowa”.

Dziś jednak okazuje się, że exit poll się pomylił i ostateczie to Szumny zajął drugie miejsce. Z oficjalnych wyników podanych przez PKW wynika, że dostał 23,24% głosów. Strojny był trzeci, z wynikiem 20,61%. W pierwszej turze zwyciężył Fijołek, który dostał 37,91% głosów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: WM
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij