Najnowsze wiadomości z kraju

W Radomiu zaczął się Air Show. Co będzie można zobaczyć w powietrzu?

Po pięciu latach przerwy rozpoczęła się dzisiaj kolejna edycja Air Show Radom. Widzów czekają nie lada atrakcje.

Air Show odbywa się dziś i jutro na lotnisku Warszawa-Radom. Wezmą w nim udział piloci z Polski i 13 innych państw. Oprócz samolotów zaplanowano też prezentację nowoczesnego sprzętu kupionego w ostatnim czasie przez Wojsko Polskie, jak czołgi Abrams i K2, wyrzutnie Patriot czy Himars, BWP Borsuk czy drony Flyeye czy Warmate. Zaplanowano też wyścig samochodowy, którego zwycięzca zmierzy się z samolotem.

Prawdziwą atrakcją Air Show są jednak samoloty i popisy pilotów. Podczas imprezy będzie można obejrzeć m.in. myśliwce F-16 z Belgii, Danii i Grecji, JAS-39C Gripen z Czech, F/A-18C z Finlandii, Rafale z Francji i brytyjskie Typhoony. Gwiazdą imprezy będzie legendarny szwajcarski zespół akrobacyjny Patrouille Suisse. Na imprezie pojawi się też m.in. chorwacki śmigłowiec Bell OH-58 Kiowa, litewski Eurocopter Dauphin, czy też latająca cysterna KC-135 należąca do Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Polacy pokażą najnowszy nabytek naszego lotnictwa, myśliwiec szkolny FA-50. Oprócz tego zobaczymy myśliwce F-16, MiG-29, Su-22, samoloty szkolne PZL-130 Orlik i M-346 Bielik, transportowce M-28 Bryza i C-130 Hercules, a także śmigłowce S-70i, W-3WA SAR, Mi-2, SW-4 Puszczyk, Mi-17, W-3 Głuszec, Mi-14, AW-101 oraz bezzałogowce Bayraktar TB-2. Widzom zostanie udostępniona także makieta kokpitu F-35.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Rzeczpospolita Autor: WM
Fot. PAP/Piotr Polak

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij