Najnowsze wiadomości z kraju

W Radomiu doszło do kolizji samolotów. Części spadły na posesję

W Radomiu doszło do kolizji dwóch samolotów w powietrzu. Ich części spadły na jedną z posesji.

W czwartek miało miejsce oficjalne otwarcie lotniska w Radomiu. Uświetnił je pokaz zespołu akrobacyjnego Orlik, który należy do polskich sił powietrznych i lata samolotami PZL-130 Orlik. Niemal skończył się tragedią gdy dwie maszyny zderzyły się w powietrzu.

Części obu maszyn spadły na posesje w podradomskim Makowie. TVN-24 poinformował, że przed godziną 13 służby zamknęły ulicę Grota-Roweckiego, wpuszczali tylko mieszkańców. „Pozaznaczali różne miejsca, wygląda, jakby zbierali jakieś części” – powiedział mediom jeden z mieszkańców. Samoloty biorące udział w kolizji są maszynami wojskowymi, więc na miejscu są również funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

Rzecznik prasowa 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego ppor. Marlena Kuna potwierdziła, że doszło do kolizji. Zderzenia w powietrzu są niezwykle groźne, ale piloci mieli ogromne szczęście – obu udało się doprowadzić uszkodzone maszyny na lotnisko i wylądować, nikt nie odniósł obrażeń. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj pojawią się przedstawiciele komisji ds. badań wypadków lotniczych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Stiopa CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij