Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

W popularnym dyskoncie wykryto salmonellę. “Konsumenci nie powinni tego spożywać”

W komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego czytamy o wykryciu bakterii Salmonella spp. w pochodzącej z Włoch popularnej kiełbasie salami. Dystrybutorem produktu jest niemiecka sieć sklepów Lidl. 

– Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o wykryciu bakterii Salmonella spp. w określonej poniżej partii salami pochodzącego z Włoch. Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego – czytamy na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Według GIS-u, niebezpieczna partia to:

Nazwa produktu: Salame Strolghino

Numer partii: 16

Data minimalnej trwałości: 01/05/2023, 30/04/2023, 28/04/2023

Producent: Salumificio Galli Remo Srl, Via Milano 187 46019 Cogozzo di Viadana, numer identyfikacyjny CE IT 1212 L

Dystrybutor w Polsce: Lidl sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Jankowicach, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Kraj pochodzenia: Włochy

Jak czytamy w dalszej części komunikatu, producent we Włoszech i dystrybutor w Polsce wdrożyli procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie GIS zaznacza, że pożywanie produktu może wiązać się z poważnym ryzykiem i konsumenci, którzy kupili wskazaną w komunikacie partię produktu, nie powinni jej spożywać.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij