Najnowsze wiadomości ze świata

W Pompejach odkryto niezwykły skarb. Słynne miejsce nie przestaje zadziwiać

Podczas wykopalisk w parku archeologicznym na terenie starożytnych Pompejów znaleziono 13 figurek z terakoty – poinformowała w piątek dyrekcja słynnego obszaru historycznego. Zwraca się uwagę na zbieżność w czasie tego odkrycia z nadchodzącym Bożym Narodzeniem, którego jednym z elementów są statuetki w szopce.

Znalezisko, dokonane podczas prac na terenie pozostałości jednego z domów potwierdza, że także w czasach antycznych wykonywano dekoracje złożone z ustawionych figurek.

Małe rzeźby mają około 15 centymetrów wysokości. Przedstawiają postacie ludzi, a także na przykład orzech, migdał, głowę koguta, szyszkę.

Według pierwszych ustaleń ekspertów niektóre z tych przedmiotów prawdopodobnie nawiązują do mitologicznej postaci Kybele – bogini płodności, urodzaju i wiosny oraz jej kochanka Attisa.

O szczegółach najnowszego odkrycia poinformowano na stronie internetowej parku w Pompejach: http://pompeiisites.org/e-journal-degli-scavi-di-pompei/

W Pompejach padł nowy rekord liczby zwiedzających: w tym roku jest ich już ponad 4 miliony.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij