Najnowsze wiadomości z kraju

W polskim lesie zauważono… kangura

Kilka dni temu w jednym z polskich lasów zauważono kangura. Obecnie trwają jego poszukiwania.

O niecodziennym znalezisku poinformowały kilka dni temu Lasy Państwowe. W weekend spacerująca po jednym z podpoznańskich lasów turystka zauważyła małego kangura. Całe spotkanie udało jej się nagrać telefonem. „Jest daleki od rodzimej fauny i nie mamy pojęcia, skąd się u nas wziął” – napisały Lasy Państwowe na Twitterze.

Sprawa jednak wkrótce się wyjaśniła. Okazało się, że kangur o imieniu Luluś uciekł z prywatnej hodowli. Obecnie trwają próby jego złapania. Na razie nie przyniosły skutku, ale zwierzę udało się ponownie zlokalizować i potwierdzić, że jest całe i zdrowe. Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie poinformował na Facebooku, że Luluś opuścił już teren należący do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i obecnie skacze w okolicach Bednar.

Leśnicy apelują, żeby w jego obecności zachować ostrożność. Kangury wyglądają niewinnie, ale gdy poczują się zagrożone, mogą stać się nieprzewidywalne i groźne. Leśnicy podkreślają, że w razie spotkania nie powinno mu się patrzeć prosto w oczy, zachować odpowiedni dystans i nie próbować go dotykać lub karmić. Należy za to skontaktować się z Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Murowanej Goślinie, który koordynuje jego poszukiwania.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij