Polska Grupa Górnicza skomentowała krążące doniesienia o trudnościach w zakupie węgla. Pojawiły się komentarze, że nie można go kupić nawet za pośrednictwem internetowej strony PGG. Grupa uspokaja klientów i wyjaśnia, że zmieniły się jedynie zasady funkcjonowania sklepu online, a ilość sprzedawanego surowca nie uległa zmianie. W komunikacie przekazano, że klienci są zadowoleni z wdrożonych zmian.
Węgiel opałowy dla gospodarstw domowych można zakupić poprzez trzy kanały dystrybucji. Oprócz bezpośredniego zakupu w kopalniach lub w autoryzowanych składach węgla w różnych częściach Polski, sprzedaż prowadzona jest również za pośrednictwem sklepu internetowego PGG.
Na wspomnianej stronie Polskiej Grupy Górniczej pojawiły się trudności z dokonaniem zakupu surowca. PGG wyjaśnia, że jest to spowodowane olbrzymim zainteresowaniem. By ułatwić klientom zakup węgla, przedsiębiorstwo zmieniło sposób funkcjonowania sklepu online. W komunikacie przekonuje, że klienci z zadowoleniem odbierają nowe reguły. Zapewniono też, że ilość węgla sprzedawana przez sklep internetowy nie ulega zmianie. „Zmieniliśmy jedynie liczbę sesji na dwie w tygodniu, ze znacznie większą ilością węgla przeznaczonego dla klientów” – dodano.
Ilość węgla sprzedawanego przez e-sklep #PGG nie ulega zmianie. Zmieniliśmy ilość sesji na 2 w tygodniu, ze znacznie większą ilością węgla przeznaczonego dla klientów. Dobowa produkcja węgla opałowego dla gospodarstw domowych jest kierowana do sprzedaży.https://t.co/UdBhzRfCeO
— Polska Grupa Górnicza S.A. (@PGG_SA) May 31, 2022
PGG informuje, że we wtorek 31 maja, odnotowano rekordową liczbę transakcji, bowiem węgiel zakupiło 5,8 tys. klientów, z czego większość dotyczyła zamówień surowca luzem. Z kolei w czwartek do klientów trafiła rekordowa ilość towaru, czyli 25 tys. ton. Przedsiębiorstwo przekazało, że towar wyczerpał się w sześć godzin.
W komunikacie poinformowano, że grupa cały czas pracuje nad poprawą funkcjonowania sklepu, poprzez wdrażanie nowych rozwiązań. „Zainteresowanie jest ogromne, tylko wczoraj w szczycie zakupu próbowało dokonać ponad 103 tys. użytkowników” – informuje PGG S.A., dodając, że w sklepie zarejestrowanych jest obecnie 318 tys. kont. Zapowiedziano również pracę nad rozwojem internetowego kanału dystrybucji, w celu zwiększenia jego efektywności do 100 proc. dziennej produkcji oraz zapewniono, że sprzedaż węgla przez internet będzie nadal prowadzona.
PGG przekonuje, że klienci są zadowoleni z wprowadzonych zmian. Na dowód tego opublikowano galerię zawierającą wpisy internautów. „W końcu i mnie się poszczęściło. Dzisiaj zaczynałem od zera i udało się przejść wszystkie etapy. Pierwszy raz udało się wejść do kasy i o dziwo poszło do końca” – napisał jeden z klientów. „No i w końcu zmiana na plus. Na spokojnie usiadłem o 17 do komputera i zamówiłem dwie tony” – czytamy w innym wpisie, opublikowanym przez PGG.
Klienci pozytywnie przyjęli zmiany w sklepie #PGG ⚒️
Podczas sesji we wtorek przez 6 godzin zawarto rekordową ilość transakcji – węgiel kupiło 5⃣,8⃣ tys. klientów. Do sprzedaży skierowano też rekordową ilość towaru – łącznie ponad 2⃣5⃣ tys. ton węgla. ▶️https://t.co/cD3kvVGnKN pic.twitter.com/aXRSiPUEbP— Polska Grupa Górnicza S.A. (@PGG_SA) June 1, 2022