Najnowsze wiadomości ze świata

W Niemczech zdewastowano wystawę o Janie Pawle II. Ambasada RP: “to nie było przypadkowe działanie”

Plansze z prezentowanej w Berlinie wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II zostały zniszczone przez nieznanych sprawców. Twarz Jana Pawła II została zamalowana czerwoną farbą. Na ogrodzeniu sąsiedniej siedziby nuncjatury papieskiej w Berlinie wymalowano czerwoną błyskawicę – symbol tzw. Strajku Kobiet. “Widać, że to nie było przypadkowe działanie, ale zaplanowana akcja” – powiedział PAP rzecznik ambasady Polski w Berlinie, Dariusz Pawłoś.

Dariusz Pawłoś, rzecznik ambasady Polski w Berlinie potwierdził w piątek PAP, że “do tego godnego potępienia aktu wandalizmu doszło w nocy z wtorku na środę”.Ambasada pozostaje w kontakcie z policją berlińską, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. “Oczywiście poinformujemy o wynikach śledztwa” – podkreśla rzecznik.

Wystawa “Jan Paweł II – Papież dialogu” została otwarta w grudniu ubiegłego roku przez Polska Misję Katolicką przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie. “To już drugi akt wandalizmu wobec Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie” – mówi Dariusz Pawłoś – “Jesteśmy także w kontakcie z ks. Markiem Kędzierskim z PMK, chcemy aby ta bulwersująca sprawa została szybko wyjaśniona”.

Pawłoś podkreśla: “Widać, że to nie było przypadkowe działanie, ale zaplanowana akcja”.

Wystawę “Jan Paweł II – Papież dialogu” przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z polska ambasadą w Berlinie z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która miała miejsce w 2020 roku.

Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz przedstawiających pontyfikat polskiego papieża przez pryzmat jego dialogu z różnymi grupami. Pokazuje jego relacje z chorymi, biednymi, młodymi, starszymi, myślicielami, politykami, artystami, a także dyplomatami i różnymi grupami etnicznymi, na różnych kontynentach, w różnych sytuacjach.

 

Źródło: PAP Autor: bml/ kgod/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij