Najnowsze wiadomości ze świata

Zawalił się konny pomnik Angeli Merkel. “Odłamała się głowa konia i odpadła jedna z rąk polityk CDU”

Wykonany techniką 3D konny pomnik byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel nie przetrwał nawet dwóch lat w miejscowości Etsdorf w Górnym Palatynacie – pisze agencja dpa. Jak poinformował artysta Wilhelm Koch, 2,70-metrowa rzeźba zawaliła się w nocy ze środy na czwartek.

Już wiosną doszło do znacznych uszkodzeń ważącego półtorej tony monumentu; odłamała się głowa konia i odpadła jedna z rąk polityk CDU. Posąg został jednak ponownie złożony i odnowiony. Według Kocha, dzięki temu rzeźba znów sprawiała wizualnie dobre wrażenie. Teraz jednak nastąpiło całkowite zniszczenie.

Niestety, wydruk 3D nie był zbyt trwały i nie nadawał się do użytku na zewnątrz – podsumował Koch.

W październiku 2021 roku pomnik został odsłonięty w Tempel Museum w Etsdorf; w tym czasie Merkel była jeszcze szefową rządu RFN. Przedstawiał on kanclerz siedzącą na koniu, ubraną w typowe dla niej spodnie i żakiet, z rękami uformowanymi w słynny “romb Merkel”. Rzeźba została wykonana z lekkiego betonu pochodzącego z recyklingu przy użyciu odpowiedniej drukarki 3D.

Źródło: (PAP) Autor: bml/ ap/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij