Najnowsze wiadomości ze świata

W Moskwie zatrzymano amerykańskiego muzyka. Wcześniej krytykował wolność słowa w Rosji

Obywatel USA został zatrzymany w Moskwie i oskarżony o przestępstwa narkotykowe – podała w niedzielę telewizja CNN. Według ustaleń stacji mężczyzna jest muzykiem i menadżerem rosyjskich zespołów rockowych.

W komunikacie moskiewskiego sądu nazwisko Amerykanina podano jako Travis Michael Leek, jednak CNN podaje, że pisownia ta jest błędna i zatrzymanym jest zapewne Michael Travis Leake. Został on zatrzymany 8 czerwca, a 10 czerwca stanął przed sądem, który nakazał jego aresztowanie.

Departament Stanu USA poinformował w sobotę, że otrzymał doniesienia o zatrzymaniu obywatela USA, ale odmówił dalszych komentarzy.

Leake wystąpił w 2014 roku w jednym z materiałów CNN; wypowiadał się wówczas krytycznie o problemach z wolnością słowa w Rosji. Media społecznościowe wymieniają go jako frontmana grupy rockowej o nazwie Łowi Nocz. W Moskwie Amerykanin pracował także jako producent muzyczny i autor tekstów piosenek w języku angielskim.

Leake ma pozostać w areszcie do 6 sierpnia br.

Źródło: PAP Autor: awl/ fit/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij