kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

W mieszkaniu odnaleziono ciało mężczyzny i martwe koty

W mieszkaniu odnaleziono ciało mężczyzny i martwe koty. W celu ustalenia przyczyny śmierci ciało zabezpieczono do sekcji – powiedziała w niedzielę PAP oficer prasowy kaliskiej policji podkom. Anna Jaworska-Wojnicz.

Do zdarzenia doszło w piątek w kamienicy przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu. Lokatorzy, zaniepokojeni losem samotnie mieszkającego na parterze mężczyzny i smrodem wydobywającym się z jego lokalu, wezwali właściciela obiektu – pracowników Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

Przybyli na miejsce urzędnicy postanowili wezwać na pomoc policję, ponieważ nikt nie reagował na pukanie do drzwi.

“Funkcjonariusze weszli do mieszkania i zastali martwego mężczyznę. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Nie wiadomo, kiedy mężczyzna zmarł i co było tego powodem, stąd decyzja prokuratora o sekcji” – powiedziała rzecznik policji.

Na interwencję wezwano też pracowników Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu, ponieważ przy mężczyźnie znaleziono dwa martwe koty i jednego żywego.

“To była bardzo przykra interwencja” – powiedział PAP kierownik schroniska Jacek Kołata.

Dodał, że stan kotka, który trafił pod opiekę schroniska, nie pozwala jeszcze na ocenę jego szans na przeżycie.

“Szukamy jeszcze jednego, ponieważ zdaniem lokatorów z mężczyzną mieszkały cztery koty” – powiedział.

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij