Najnowsze wiadomości ze świata

W lotniskowym śmietniku znaleziono martwego noworodka. Jego matka została aresztowana po niemal dwóch dekadach

51-letnia kobieta usłyszała zarzuty zamordowania własnego dziecka. Jego zwłoki znaleziono blisko dwie dekady temu w lotniskowym śmietniku.

Ta sprawa wstrząsnęła Ameryką. 10 października 2005 roku, na lotnisku międzynarodowym Phoenix Sky Harbor w Arizonie, odnaleziono zwłoki noworodka. Leżały w koszu na śmieci w damskiej toalecie. Owinięto je gazetami i ręcznikiem i wsadzono do plastikowej torby. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko – nazywane przez media Baby Skylar – zostało uduszone, uznano to za morderstwo.

Policja prowadziła w tej sprawie intensywne śledztwo. W toalecie znaleziono ślady DNA i ustalono, że należą do matki zamordowanej dziewczynki. Nie udało się jednak ustalić jej tożsamości i sprawa została w końcu uznana za nierozwiązaną. Śledczy zachowali jednak dowody, licząc na to, że postęp w technologiach śledczych pozwoli ją rozwiązać w przyszłości.

Amerykańskie media informują, że teraz udało się odnaleźć matkę dziewczynki. Okazała się nią być 51-letnia Annie Anderson, która mieszka w stanie Waszyngton, ale w momencie znalezienia zwłok jej córki przebywała w Phoenix na szkoleniu sprzedawców nieruchomości. Aresztowano ją w zeszłym miesiącu. Kobieta miała przyznać policjantom, że jest jej matką. Opowiedziała też swoją wersję zdarzeń, które doprowadziły do jej śmierci, ale policja na razie jej nie zdradziła. Obecnie oczekuje na ekstradycję do Arizony by stanąć przed tamtejszym sądem.

Policja nie podejrzewa, żeby w tę sprawę był zamieszany ktoś jeszcze. Ujawnili, że poznali także tożsamość ojca dziewczynki, ale przez zgromadzone w śledztwie dowody nie mają powodu podejrzewać, że miał cokolwiek wspólnego z jej śmiercią.

W rozwiązaniu tej sprawy faktycznie pomógł rozwój technologii. W 2017 roku narzędzie Snapshot pozwoliło na stworzenie zaskakująco dokładnego „portretu pamięciowego” Anderson na podstawie próbek jej DNA. Przełom przyniosła jednak technologia genetycznej genealogii. Używając jej DNA, śledczy stworzyli drzewo jej potencjalnych krewnych. FBI ujawniła, że jeden z nich zgodził się przekazać śledczym próbkę swojego DNA, co pozwoliło im na namierzenie Anderson.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NBC Autor: WM
Fot. ZHoover123
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij