Najnowsze wiadomości ze świata

W Japonii znowu doszło do kolizji między samolotami

Na lotnisku na japońskiej wyspie Hokkaido doszło do kolizji między dwoma samolotami. To już kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach.

Zdarzenie miało miejsce na lotnisku Chitose (CTS), ok. 17:30. Kołujący samolot linii Korean Air zderzył się z zaparkowanym na płycie lotniska samolotem linii Cathay Pacific. Tego dnia padał mocny śnieg, co ograniczyło w znacznym stopniu widoczność.

Na pokładzie samolotu Korean Air było 289 osób, samolot Cathay Pacific był pusty. W incydencie nikt nie odniósł obrażeń.

We wtorek obie linie lotnicze potwierdziły ten incydent w swoich mediach społecznościowych, a Korean Air dodała, że współpracuje z władzami. Cathay z Sapporo do Hong Kongu został odwołany, a pasażerów zabrały później inne samoloty.

To już kolejny taki wypadek w Japonii w ostatnim czasie. 2 stycznia samolot Japan Airlines z 379 osobami na pokładzie zderzył się w Tokio z samolotem straży przybrzeżnej i stanął w płomieniach. Zginęło pięć osób, załoga samolotu straży przybrzeżnej.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Adam Moreira
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij