Najnowsze wiadomości ze świata

W jakim stanie jest król Karol III? Brytyjski dziennik zdradził szczegóły

Wczoraj wieczorem świat zszokowała informacja, że król Wielkiej Brytanii Karol III ma raka. Jeden z brytyjskich tabloidów zdradził w jakim stanie jest monarcha.

Jak informowaliśmy wcześniej, wczoraj Pałac Buckingham ujawnił, że u 75-letniego monarchy zdiagnozowano w zeszłym miesiącu raka. Stało się to podczas zabiegu powiększonej prostaty. Nie ujawniono typu tego raka. Pałac poinformował, że monarcha zaczął już terapię i w czasie jej trwania zrezygnuje z funkcji publicznych, ale nadal będzie spełniał obowiązki państwowe.

U króla Karola III zdiagnozowano raka

Równocześnie w oświadczeniu napisano, że monarcha „pozostaje w całości pozytywny co do swojego leczenia i nie może się doczekać powrotu do pełnych obowiązków publicznych, tak szybko, jak będzie to możliwe”. Dodano, że zdecydował się ujawnić swoją chorobę, aby przerwać spekulację i pomóc obywatelom w zrozumieniu osób, które też cierpią na raka.

Dziennik Daily Mail poinformował, że prognozy króla są bardzo dobre. Raka na szczęście udało się wykryć bardzo wcześnie. Królowa Camilla będzie nadal pełnić obowiązki publiczne, a część obowiązków Karola przejmie jego syn i następca tronu, książę William. Dziennik donosi, że monarcha nie chciał zrezygnować z podpisywania oficjalnych dokumentów, a być może odbędzie też kilka oficjalnych spotkań twarzą w twarz.

Daily Mail donosi także, że monarcha osobiście poinformował o swojej chorobie księcia Harry’ego, z którym jest skonfliktowany. Wieczorem na lotnisku w Los Angeles zauważono jego limuzynę i pojawiły się plotki, że wsiadł w pierwszy samolot i jeszcze dzisiaj będzie w Londynie. Jego żona Meghan Markle i ich dzieci zostały jednak w Kalifornii.

Harry nie widział się z ojcem od 18 miesięcy. Wielu Brytyjczyków ma nadzieję, że choroba króla sprawi, że książę pogodzi się z ojcem i bratem. Na razie nie jest jasne, gdzie będzie nocował. Jakiś czas temu oddał bowiem klucze od swojej rezydencji, Frogmore Cottage. Podczas ostatniej wizyty w Wielkiej Brytanii, we wrześniu zeszłego roku, nocował w hotelu. Miał poprosić o zgodę na zatrzymanie się na zamku Windsor, gdzie chciał się spotkać z Elżbietą II, ale spotkał się z odmową.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot. New Zealand Defence Force CC BY-SA 2.0
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij