Najnowsze wiadomości ze świata

Władze Holandii boją się,że geje rozprzestrzenią koronawirusa

Władze Amsterdamu zamknęły w sobotę Reguliersdwarsstraat. Słynąca z barów dla gejów ulica była tak zatłoczona, że władze miasta z obawy o rozprzestrzenienie się koronawirusa zdecydowały o jej tymczasowym zamknięciu.

Tłok na amsterdamskiej ulicy spowodowały setki uczestników Pride Walk. Ze względu na obostrzenia związane z Covid-19, podobnie jak w ubiegłym roku, nie odbyła się główna atrakcja Pride Amsterdam, czyli parada łodzi na kanale Prinsengracht.Zamiast tego odbył się marsz mniejszości seksualnych. Część jego uczestników zdecydowała się odwiedzić jeden z barów przy ulicy Reguliersdwarsstraat.

Tłok był tak duży, że władze miasta, po konsultacji z policją, postanowiły tymczasowo zamknąć ulicę. Gmina ostrzega, że w przypadku powtórzenia się sytuacji z soboty, podobna decyzja zostanie podjęta w niedzielę.

 

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij