Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

W Gdańsku powstanie amerykańska fabryka produkująca hełmy. Szykuje się duża inwestycja

Blisko 4 tys. metrów kwadratowych ma zająć fabryka hełmów bojowych, która powstanie w okolicach gdańskiego lotniska. Wraz z halą produkcyjną Amerykanie z firmy Galvion chcą uruchomić halę serwisową i ośrodek szkoleniowy.

Strategiczne położenie, dostępność szlaków komunikacyjnych i bliskość ukraińskiego frontu, a co za tym idzie szybka możliwość dostaw sprzętu na Ukrainę, to tylko niektóre z atutów, które sprawiły, że amerykańska fabryka nowoczesnych hełmów wojskowych ma powstać w północnej Polsce.

Choć o planach Amerykanów mówiło się już jesienią zeszłego roku, wszystko wskazuje na to, że w końcu udało się uzgodnić szczegóły inwestycji, która może przynieść Polsce setki nowych miejsc pracy i duże wpływy do budżetu.

Fabryka ma powstać na terenach 7R City Park Gdańsk Airport, zarządcy powierzchni komercyjnych, obsługującego blisko 40 tys. metrów powierzchni w okolicach Gdańska. 7R przekonuje, że park znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – 4 km od lotniska, 25 km od portu w Gdyni i blisko Obwodnicy Trójmiasta.

–  Po długich poszukiwaniach odpowiedniej lokalizacji wybraliśmy Polskę i okolice Gdańska. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie działalności w tym regionie i zwiększenie naszych możliwości w przyszłości. Dziękujemy zespołowi 7R za partnerstwo w tym niezwykłym projekcie – mówi Jonathan Blanshay, założyciel i prezes zarządu Galvion, cytowany na stronie dewelopera.

Prezes Galvionu spodziewa się, że tylko do 2025 roku zapotrzebowanie w NATO i krajach europejskich na produkowane przez spółkę hełmy balistyczne wyniesie 1,5 mln sztuk.

Fabryka w Gdańsku ma być pierwszą tego typu w kontynentalnej Europie (jedna z fabryk mieści się w Wielkiej Brytanii) i obsługiwać większość europejskich partnerów Amerykanów.

Galvion, firma, która swoją działalność rozpoczęła na początku XXI wieku od produkcji okularów ochronnych,  stała się jednym z liderów amerykańskiego rynku hełmów balistycznych.

 

 

Źródło: Autor:
Fot. 7rsa.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij