Najnowsze wiadomości ze świata

W gabinecie minister edukacji znaleziono 50 torebek z kokainą

W brukselskim biurze minister edukacji Caroline Desir z gabinetu Federacji Walonia-Bruksela znaleziono 50 torebek z kokainą, poinformowała w piątek prokuratura w Brukseli. Zarzuty postawiono ośmiu podejrzanym, w tym synowi byłej minister Fadili Laanan.

Narkotyki zostały znalezione w ministerialnym gabinecie polityczki Partii Socjalistycznej (PS) w grudniu ubiegłego roku, jednak sprawa ujrzała światło dzienne dopiero teraz. Ujawnił ją w czwartek wieczorem dziennik „La Derniere Heure”, a w piątek informacja została potwierdzona przez brukselską prokuraturę.Śledczy przekazali, iż pracownik gabinetu minister został aresztowany i postawiono mu zarzuty sprzedaży i posiadania narkotyków. Media podają, iż jest nim syn Fadili Laanan, byłej minister i obecnej posłanki do brukselskiego parlamentu z ramienia PS. Oprócz niego śledztwem objętych jest także siedem innych osób.

Źródło: PAP Autor: Andrzej Pawluszek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij