Najnowsze wiadomości ze świata

W Europie brakuje szczepionek, bo Pfizer zwleka z dostawami. Do USA wysłano 200 milionów dawek dwa miesiące przed czasem

Amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer, która sprzedaje szczepionkę niemieckiej firmy BioNTech, dostarczy do USA 200 milionów dawek swojej szczepionki przeciwko koronawirusowi dwa miesiące wcześniej niż oczekiwano – pisze dziennik “Bild”.

Szef Pfizera Albert Bourla powiedział w rozmowie z agencję “Bloomberg”, że Stany Zjednoczone, które kupiły od firmy 200 milionów dawek szczepionki, otrzymają dostawę dwa miesiące wcześniej niż oczekiwano. Dostaną też więcej dawek.

Już w pierwszym kwartale tego roku zamiast planowanych 100 milionów USA otrzymają 120 milionów dawek szczepionki na koronawirusa.

Jest to możliwe dzięki prostej zmianie w etykietach amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Pozwala ona firmie Pfizer na napełnianie fiolek “dodatkowymi dawkami” i ich dystrybucję.

Pfizer uzgodnił z FDA, zmianę sformułowania na etykietach szczepionek, aby potwierdzić, że fiolki zawierają sześć dawek, a nie pięć. Zmiana ta pozwala firmie Pfizer nie tylko zrealizować obiecane dostawy szybciej niż oczekiwano, ale także dostarczyć 20 milionów dodatkowych dawek.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij