Najnowsze wiadomości ze świata

W centrum miasta znaleziono niezwykły skarb. To głowa słynnej piękności

Podczas prac ziemnych prowadzonych w centrum Rzymu, wykopano marmurową rzeźbę głowy. Według specjalistów, którzy podkreślają, że znalezisko jest w doskonałym stanie, to posąg kobiecego bóstwa – najprawdopodobniej Afrodyty.

Zaskakującego odkrycia dokonano podczas prac na placu Piazza Augusto Imperatore w centrum Rzymu. O tym fakcie poinformował na Facebooku burmistrz włoskiej stolicy Roberto Gualtieri. Włodarz opublikował także zdjęcie znaleziska i dodał, że Wieczne Miasto oddaje „cenne świadectwo swojej przeszłości”

Do sprawy odniósł się także urzędnik zajmujący się dziedzictwem kulturowym Rzymu, Claudio Parisi Presicce. Zdradził on, że znalezisko to „elegancko wykonana głowa”, wyrzeźbiona w greckim marmurze. Dodał, że „artefakt został znaleziony w fundamencie późnoantycznego muru, ale zachował się w stanie nienaruszonym”.

Prawdopodobnie należy do naturalnej wielkości posągu kobiecego bóstwa, być może Afrodyty – wyjaśnił urzędnik.

Teraz znalezisko trafi w ręce archeologów i konserwatorów zabytków, którzy oczyszczą i zbadają cenną rzeźbę.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/FB

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij