Najnowsze wiadomości ze świata

Uzbrojony nastolatek próbował wedrzeć się do kościoła podczas Pierwszej Komunii

Uzbrojony 16-latek wdarł się do kościoła, gdy trwała w nim ceremonia Pierwszej Komunii Świętej. Został powstrzymany przez wiernych.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Abbeville w Luizjanie. W sobotę w kościele św. Marii Magdaleny trwała ceremonia Pierwszej Komunii Świętej, w której udział brało ok. 60 dzieci. Na transmisji z mszy widać, jak do celebrującego ją księdza podchodzi mężczyzna i szepcze mu coś na ucho. Kapłan przerywa i prosi wiernych, by zmówili różaniec. Słychać, że wkrótce potem wybucha panika, a księża kucają za ołtarzem.

Jak donoszą media, panika wybuchła, bo w trakcie ceremonii ubrany na czarno nastolatek wszedł do świątyni przez tylne drzwi. Był uzbrojony w broń palną. Na szczęście wierni wykazali się wyjątkową odwagą. Nastolatek został przez nich rozbrojony i obezwładniony zanim zdążył zrobić komukolwiek krzywdę. Następnie wierni wyprowadzili go z świątyni i przytrzymali do czasu przyjazdu policji. Policjanci przeszukali świątynię, bo powiedział im, że nie jest sam, ale nie znaleźli nikogo, kto mógłby stanowić zagrożenie.

Na razie nie jest jasne, co nastolatek planował zrobić, ale w USA zdarzały się już masakry w kościołach. Wstępnie usłyszał zarzut terroryzowania wiernych i dwa zarzuty posiadania broni przez osobę niepełnoletnią. Został przesłuchany w obecności rodziców, po czym trafił do szpitala na obserwację.

Źródło: Stefczyk.info na podst. USA Today Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij