Najnowsze wiadomości ze świata

Mężczyzna próbował podpalić synagogę, został zabity

Uzbrojony mężczyzna próbował podpalić synagogę w Rouen, mieście na zachodzie Francji, wcześnie rano w piątek. Sprawca został zabity przez policje – poinformował minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin. Mężczyzna miał być uzbrojony w nóź i metalową pałkę – przekazała agencja AFP.

Funkcjonariusze interweniowali po tym, gdy dostali zawiadomienie o dymie unoszącym się w okolicach synagogi – relacjonuje AFP, powołując się na źródła w policji.

“Mężczyzna był uzbrojony w nóż i metalową pałkę, gdy zbliżył się do policjantów, został zastrzelony” – przekazało agencji źródło zaznajomione ze sprawą.

“W Rouen wcześnie rano policjanci zneutralizowali uzbrojonego mężczyznę, który nosił się z zamiarem podpalenia synagogi w mieście” – poinformował o zdarzeniu Darmanin w serwisie X. Minister podziękował też funkcjonariuszom za szybką reakcję.

Na incydent zareagował również przewodniczący francuskiego zgromadzenia Żydów Elie Korchia: “W przeddzień szabatu, uzbrojony mężczyzna, który chciał podpalić (…) synagogę w Rouen, został zneutralizowany przez policjantów, którzy znajdowali się w pobliżu. Dziękuje siłom porządkowym za uniknięcie nowej antysemickiej tragedii w naszym kraju” – napisał Korchia na platformie X

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij