Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Uważaj na te lustra z IKEI, mogą być niebezpieczne

Popularne Lustro LETTAN dostępne w sklepach szwedzkiej sieci IKEA może być niebezpieczne dla jego użytkowników. Jak poinformowało biuro polskiego oddziału firmy, niektóre egzemplarze zostały wyposażone w nieodpowiednie mocowania, przez co narażone są na oderwanie od ściany. IKEA apeluje, by wszyscy ci , którzy w ostatnim czasie zakupili produkt sprawdzili mocowania i w razie potrzeby bezpłatnie zamówili nowe.

IKEA była zmuszona podjąć interwencję po tym, jak do działu reklamacji zaczęły napływać informacje od klientów o tym, że część mocowań od luster odpada, przez co spadają one na podłogę.

Co ciekawe, pierwsze informacje o wadliwych lustrach docierały do IKEI już w styczniu, ale teraz okazało się, że poprzednie wersje wadliwych mocowań mogły być dostępne dłużej niż przewidziano.

IKEA podała specyfikację produktu niebezpiecznego:

wszystkie lustra LETTAN z oznaczeniem daty produkcji do 2105 (rok-tydzień) włącznie,
lustra LETTAN z numerem dostawcy 21944, z oznaczeniem daty produkcji do 2325 (rok-tydzień) włącznie.

Firma poinformowała, że w celu wymiany mocowania  należy odwiedzić stronę: Zamówienie | Części montażowe (ikea.com) lub skontaktować się z IKEA pod numerem telefonu 22 275 00 00 i złożyć zamówienie na odpowiednią liczbę części zamiennych o numerze katalogowym 139298/1.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij