Najnowsze wiadomości z kraju

Uwaga na szerszenie! Nie żyje 53-letni mężczyzna

53-latek z Jastrzębia-Zdroju zmarł po użądleniu przez szerszenie. Został zaatakowany, gdy chciał usunąć gniazdo tych owadów przy swoim domu. Mimo prowadzonej akcji ratunkowej, nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych. Wszystko wskazuje na to, że zmarł na skutek wstrząsu anafilaktycznego.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek wieczorem przy jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Kościelnej. St. kpt. Łukasz Cepiel z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju powiedział we wtorek PAP, że kiedy strażacy otrzymali zgłoszenie, mężczyzna był jeszcze przytomny, ale jego stan pogarszał się z minuty na minutę.

“Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia mężczyzna był już nieprzytomny, udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, jednak stan poszkodowanego nadal się pogarszał, wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego strażacy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, co jednak niestety nie dało skutku w postaci odzyskania czynności życiowych” – opisywał strażak.

Użądlony 53-latek zmarł najprawdopodobniej na skutek wstrząsu anafilaktycznego. Działania strażaków zakończyły się usunięciem gniazda szerszeni.

Asp. Jarosław Dera z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju powiedział PAP, że według dotychczasowych ustaleń poszkodowany mężczyzna wszedł na drabinę i chciał samodzielnie usunąć gniazdo. “Użądliły go prawdopodobnie dwa szerszenie. Zszedł z drabiny, wszedł do domu, gdzie się przewrócił, stracił przytomność, niestety nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych” – dodał policjant.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Konopka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij