Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Uwaga, kierowcy! Ceny paliw mogą rozczarować

Skala obniżek cen paliw jest mniejsza od oczekiwanej i może “nieco” rozczarować kierowców – ocenili w środę analitycy portalu e-petrol.pl. W ciągu ostatnich kilku dni najbardziej – o 6 gr – potaniał olej napędowy, którego litr kosztuje przeciętnie 6,49 zł, tyle samo płaci się za benzynę 95.

Analitycy e-petrol.pl zwrócili uwagę, że na początku czerwca tankowanie kosztuje mniej niż przed tygodniem, bo ceny na stacjach nadal spadają, ale skala obniżek jest mniejsza od oczekiwanej i może “nieco” rozczarować kierowców.

“Na przestrzeni ostatnich kilku dni najbardziej – o 6 gr – potaniał olej napędowy, za którego litr płaci się przeciętnie 6,49 zł. Po obniżce wynoszącej 3 gr, dotyczącej benzyny 95 – oktanowej i autogazu, Pb95 kosztuje tyle samo co diesel, a LPG – 2,72 zł/l” – wynika z danych e-petrol.pl.

Analitycy wskazali, że aktualnie benzyna i olej są najtańsze na Warmii i Mazurach, tam litr oferowany jest w sprzedaży detalicznej odpowiednio po 6,37 i 6,38 zł. Natomiast autogaz z ceną 2,57 zł/l kosztuje najmniej w województwie świętokrzyskim.

“Na Kujawach i Pomorzu aktualnie najwięcej płaci się za litr Pb95 – 6,56 zł/l. Dolny Śląsk wyróżnia się natomiast najwyższymi cenami oleju napędowego i LPG – w tej części kraju ich litr kosztuje średnio 6,58 i 2,81 zł” – poinformowali analitycy.

Źródło: PAP Autor: Anna Bytniewska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij