Najnowsze wiadomości ze świata

Urzędnik od edukacji została oskarżona o molestowanie dzieci. Wcześniej dawała im alkohol

Urzędnik ds. szkół została oskarżona o to, że dawała dzieciom alkohol na imprezie urodzinowej. Teraz wyszło na jaw, że miała je też molestować.

43-letnia Rachelle Terry jest dyrektorem ds. zapisów, zbierania danych i programów federalnych w systemie szkolnym hrabstwa Murray w Georgii. Zajmuje to stanowisko od ponad 20 lat i zarabia na nim ok. 110 tysięcy dolarów rocznie. 9 listopada śledztwo w jej sprawie rozpoczęło lokalne biuro szeryfa.

Jak informują lokalne media, rodzice dowiedzieli się, że na organizowanej przez nią imprezie z okazji Halloween podawano dzieciom alkohol. Poinformowali o tym nadzorcę szkół, a ten zgłosił sprawę na policję. Szeryf przekazał tę sprawę biurze prokuratora okręgu Conasauga, gdyż jego policjanci pracują w tych szkołach i chciał uniknąć potencjalnego konfliktu interesów. Urzędnik usłyszała pięć zarzutów zakupu alkoholu dla osoby niepełnoletniej i pięć zarzutów wspierania przestępczości nieletnich. Po powrocie do pracy została wysłana na przymusowy urlop.

Teraz wyszło na jaw, że sprawa jest dużo poważniejsza. W trakcie śledztwa wyszło bowiem na jaw, że mogła również dopuścić się przestępstwa seksualnego. Jego szczegóły nie zostały ujawnione, ale prokurator Bert Poston powiedział, że poprosił o pomoc Biuro Dochodzeniowe Georgii. Po ich śledztwie urzędnik usłyszała także zarzut tzw. gwałtu ustawowego. Tak w USA nazywa się odbycie dobrowolnego stosunku seksualnego z osobą niepełnoletnią. W Georgii wiek zgody to 16 lat, więc jej ofiara musiała być młodsza.

Terry została aresztowana i umieszczona w areszcie tymczasowym, gdzie oczekuje obecnie na proces. Ona sama, jej adwokat i jej pracodawca nie odpowiadają na pytania mediów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij