Najnowsze wiadomości z kraju

Unijny „łaszek” pod kołami ciągnika. Tak Kołodziejczak obchodził się z flagą UE

Michał Kołodziejczak wraz ze swoim ugrupowaniem wystartują w najbliższych wyborach razem z Koalicją Obywatelską. Stanie się tak, choć lider Agrounii zasłynął w przeszłości ze swoich antyunijnych poglądów. W mediach społecznościowych przypomniano, co Kołodziejczak mówił o Unii Europejskiej i jak obchodził się z jej flagą.

Jeżeli ktoś pamięta, jak żyło się za Platformy Obywatelskiej, że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, bo zrobił z nas kraj koczowniczy, a ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii czy Irlandii to brawo, niech chce powrotu tego samego – mówił w Radiu Zet Michał Kołodziejczak.

Po około miesiącu od tej wypowiedzi Donald Tusk ogłosił wspólny start w wyborach parlamentarnych z Agrounią. Kołodziejczak i były przewodniczący Rady Europejskiej różnią się też w innych kwestiach, m.in. w podejściu do Unii Europejskiej. Wypowiedzi nowego koalicjanta PO przypomniał na Twitterze dziennikarz Maciej Stańczyk.

Im się wydaje, że pod tym chcą służyć. Nie wolno, to jest przyczyna naszej dzisiejszej sytuacji – mówił na jednym z protestów Kołodziejczak.

Ta flaga musi tam leżeć i to nie jest nasza flaga, bo my walczymy dla tej flagi – krzyczał, biorąc do ręki biało-czerwone barwy. – A nie dla tego łaszka, który tam leży na ziemi – kontynuował, wskazując na rzuconą na ziemię flagę UE.

Wielka Polska się budzi. To nie jest nasza flaga. Niestety, obecne warunki to nie są te, na których chcieliśmy wejść do UE, zdradzono nas – dodawał lider Agrounii.

Dając jedynkę do sejmu Kołodziejczakowi, Donald Tusk wprowadza go na salony rozpoczynając tym samym antyunijną kampanię. Ciekawe, jak wytłumaczy to swoim koleżankom i kolegom z EPL – napisał na Twitterze Stańczyk.

Wideo skomentował również Sebastian Kaleta.

Nowa gwiazda PO Michał Kołodziejczak nazywa flagę UE „łaszkiem” i ją rozjeżdża traktorem. Mocodawcy z Niemiec nie będą zadowoleni, a i narracja Tuska o #POLEXIT upada. Teraz można o PO mówić ,że to ona do niego zmierza – napisał na Twitterze polityk.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij