Najnowsze wiadomości z kraju

Ukrywał się przed policją przez 23 lata. W końcu trafi do więzienia

W ręce policji wpadł 47-latek z Kielc, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez 23 lata. Przez cały czas chronił swoją tożsamość posługując się podrobionym dokumentem. W ten sposób mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem aresztowania, unikał odbycia kary za oszustwa.

Jak przekazała w piątek mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas oficer prasowy kieleckiej policji, 47-latek został zatrzymany w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Mężczyzna, aby ukryć swoją tożsamość, posługiwał się podrobionym dokumentem, który policjanci ujawnili w domu zatrzymanego. Dodatkowo na posesji, na której był 47-latek, kryminalni znaleźli łącznie 160 gramów suszu, prawdopodobnie marihuany.

47-latek trafił do aresztu, gdzie będzie odbywać karę 3 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa podrobienia dokumentów i oszustwa. W 2001 roku kielecki sąd wydał za nim list gończy, a niedługo potem europejski nakaz aresztowania.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki pracy funkcjonariuszy z zespół poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policjantów ze świętokrzyskiego wspierali kryminalnymi z Białogardu.

Oprócz kary zasądzonej 23 lata temu, mężczyzna będzie także odpowiadać za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Wiktor Dziarmaga
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij