Najnowsze wiadomości ze świata

Ukraińska “husaria” sieje zniszczenie wśród Rosjan

Zamiast zbroi – kamizelka kuloodporna, zamiast nadziaków – kamerki, zamiast kopii – “oszczep”, a konkretnie Javelin. Tak dziś wyglądają “pancerni kozacy”. To zdjęcie żołnierzy batalionu Azov lotem ptaka podbija internet.

– Żołnierz 3. Samodzielnej Brygady Szturmowej Armii Ukraińskiej na koniu z PPK FGM-148 Javelin i HMMWV z zainstalowanym PPK BGM-71 TOW – czytamy na portalu X.

Okazuje się, że wieki mijają, a konie wciąż pozostają ważnym elementem pola bitwy. Pamiętamy te zakłamywanie historii i skrzętnie opisywane przez komunistycznych i niemieckich propagandystów szturmy naszej kawalerii na niemieckie czołgi. Czy to samo pisaliby dziś o mobilnych jeźdźcach ukraińskich z Javelinami, którzy “pojawiają się znikąd” i uderzają w rosyjskie czołgi?

Efekty wyglądają mniej więcej tak:

Choć i dziś Rosjanie próbują wyśmiewać ukraińskie mobilne oddziały, są wobec nich bezradni. Jeźdcy są bardzo trudni do wykrycia, zarówno z lądu jak i z powietrza. Nie straszne im trudne warunki terenowe oraz za nic mają trudności logistyczne.

Konia z rzędem temu, kto powie, że… konie to relikt, dla którego nie ma już miejsca we współczesnej armii.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij