Najnowsze wiadomości ze świata

Ukraińcy zestrzelili drona nad Kijowem. Okazało się, że był to Bayraktar

Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła nad Kijowem drona. Szybko okazało się, że był to ich własny Bayraktar.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek. Wcześniej miał miejsce rosyjski atak, a ok. 8 wieczór mieszkańcy usłyszeli serię eksplozji, która trwała ok. kwadransa. Władze miasta poinformowały, że pracuje obrona przeciwlotnicza.

Wkrótce potem do mediów społecznościowych trafiło nagranie, które pokazało trafienie drona i wiwatujące tłumy. Wiele osób zauważyło jednak, że trafiony dron mocno przypomina używane przez Ukrainę Bayraktary. Pojawiły się spekulacje, że był to rosyjski Korsar, który ma nieco podobną sylwetkę. Wkrótce potem siły powietrzne Ukrainy ujawniły jednak, że faktycznie był to ich Bayraktar. Stracili nad nim kontrolę podczas rutynowego lotu i nie mieli innego wyjścia, niż go zestrzelić. Obecnie ustalają, co było przyczyną tej awarii.

Mer Witalij Kliczko poinformował, że szczątki drona spadły na centrum handlowe w rejonie sołomiańskim. Wywołały pożar na parterze, który objął ok. 50 m kwadratowych. Strażacy szybko go opanowali i zniszczenia są powierzchowne, nie było ofiar.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij