Najnowsze wiadomości ze świata

Ukraińcy w mniej niż tydzień wyzwolili 400 km kw. Chersońszczyzny

Od początku października Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły ponad 400 km kw. obwodu chersońskiego na południu kraju – poinformowała w czwartek rzeczniczka ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk. Jak dodała, zmobilizowani Rosjanie już stali się mięsem armatnim wykorzystywanym na południu Ukrainy.

“Zmobilizowani Rosjanie nie są dobrze przygotowani, na froncie pełnią rolę mięsa armatniego. Jako głównych jednostek Rosjanie używają sił powietrznodesantowych. Na południe Ukrainy sprowadzono nowe siły armii rosyjskiej, ponieważ walki tam będą trudne i długotrwałe” – powiedziała Humeniuk.

“Żołnierze rosyjscy są ściśnięci między naszymi jednostkami, są w kotle i nie mogą się z niego wydostać” – dodała. Wskazała, że ukraińska armia oferuje Rosjanom wyjście z sytuacji, jakim jest złożenie broni i poddanie się.”Sukcesy naszej armii są przekonujące, już wyzwolono 400 km kwadratowych obwodu chersońskiego, a nadal idziemy do przodu” – zapewniła rzeczniczka.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij