Najnowsze wiadomości ze świata

Ukraińcy uszkodzili most na Krym

Rosjanie ujawnili, że Ukraińcy zaatakowali most łączący Krym z Chersoniem. Podejrzewają, że użyli w tym celu brytyjskich pocisków Storm Shadow.

Okupacyjny gubernator Chersonia Wladimir Saldo poinformował, że Ukraińcy zaatakowali most łączący Krym z chersońskim Półwyspem Czongarskim. Most ten był najkrótszą drogą między Krymem i frontem południowym, a także elementem szlaku do okupowanego Melitopola.

Saldo pokazał zdjęcia przedstawiające dziurę w tym moście. Przyznał, że w ataku uszkodzono obie jego nitki, ale nikt nie odniósł obrażeń. Jego zdaniem Ukraińcy użyli do niego brytyjskich pocisków Storm Shadow, a atak został im nakazany przez Londyn. Storm Shadow to odpalany z samolotów pocisk manewrujący, ma do 400 kilometrów zasięgu i głowicę bojową o wadze 450 kilogramów. W maju Wielka Brytania ujawniła, że przekazała pewną ich liczbę siłom zbrojnym Ukrainy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Drtrotsky CC0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij