Najnowsze wiadomości ze świata

Ukraina: “Bezpośrednie zagrożenie” kontaktem ze skażonym powietrzem. Zdalna nauka w szkołach w jednym z obwodów

W obwodzie żytomierskim Ukrainy nie notuje się obecnie żadnych zanieczyszczeń, a działania podejmowane w mieście Zwiahel mają charakter zapobiegawczy – podały w poniedziałek władze obwodowe w Radiu Swoboda. Władze Zwiahla informowały wcześniej, że wskutek rosyjskiego ataku doszło tam do skażenia powietrza.

“Inspekcja ochrony środowiska pracuje obecnie nad uspokojeniem obywateli. (…) Pożar w obiekcie infrastrukturalnym został zlokalizowany” – czytamy na kanale Radia Swoboda na Telegramie. (https://tinyurl.com/38tke5uh)

Wcześniej rada miejska Zwiahla przekazała w komunikacie, że “podjęto decyzję o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach” oraz o zorganizowaniu grup opieki dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dzieci. Jak podkreślono, obecnie w mieście istnieje “bezpośrednie zagrożenie” kontaktem ze skażonym powietrzem i dlatego zaleca się pozostanie w domach i zamknięcie okien. (https://tinyurl.com/nhczm3da)

Szef władz obwodu żytomierskiego Witalij Buneczko napisał na Telegramie, że “wczoraj wieczorem, podczas nalotu w obwodzie żytomierskim, wrogie drony kamikadze zaatakowały obiekt infrastruktury krytycznej. (…) Według wstępnych informacji, nie ma ofiar śmiertelnych ani rannych w wyniku ataku”. (https://tinyurl.com/yhvbxmuz)

Nie sprecyzowano, jaki obiekt zaatakowały siły rosyjskie.

W poniedziałek dowódca ukraińskich sił powietrznych generał Mykoła Ołeszczuk podał, że wojsko zestrzeliło jeden pocisk kierowany Ch-59 oraz 17 z 24 dronów Shahed-131/136, którymi siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę ostatniej nocy.

Źródło: PAP Autor: Z Kijowa Iryna Hirnyk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij