Najnowsze wiadomości z kraju

Ukradziono tablicę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu. Sprawców szuka policja

Ktoś ukradł pamiątkową tablicę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu. Sprawcy lub sprawców szuka policja.

Tablica wisiała na budynku przy ul. Suzina 3 na warszawskim Żoliborzu, gdzie urodził się i mieszkał tragicznie zmarły prezydent. Została ufundowana przez dwójkę warszawskich radnych, Olgę Johann i Michała Grodzkiego. Uroczyście odsłonięto ją w maju 2015.

Informacja o tym, że tablica zniknęła z budynku, pojawiła się najpierw w mediach społecznościowych. Rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Śródmieście Donata Wancel powiedziała PAP, że urzędnicy właśnie stamtąd dowiedzieli się o sprawie i byli nią zdziwieni. Skontaktowali się w tej sprawie z zarządcą budynku, Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową Żoliborz Centralny. Wancel poinformowała, że ani jej Urząd ani spółdzielnia nie mają z tym nic wspólnego.

Rzecznik żoliborskiej policji st. asp. Kamila Szulc poinformowała, że otrzymali zgłoszenie o jej kradzieży i policjanci zajmują się tą sprawą. Obecnie próbują ustalić okoliczności zniknięcia tej tablicy i szukają sprawców. Dochodzenie może nie być jednak łatwe – Wancel poinformowała wcześniej, że według informacji otrzymanej od nadzorcy budynku w tym miejscu nie ma monitoringu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. RDC Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij