Najnowsze wiadomości z kraju

Ukradł kościelną skarbonę. Przed kradzieżą poprosił o modlitwę

Do 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi Leszna (woj. wielkopolskie), który ukradł kościelną skarbonę. Tuż przed kradzieżą mężczyzna w księdze pamiątkowej świątyni napisał, że przeprasza za swój czyn i prosi o modlitwę – podała w środę policja.

Oficer prasowa leszczyńskiej policji asp. szt. Monika Żymełka poinformowała, że w poniedziałkowe południe w klasztorze Ojców Franciszkanów w Osiecznej mężczyzna wyrwał z drewnianej, ściennej boazerii kościelną skarbonę z datkami wiernych. Zabrał łup i uciekł.

“Zanim dokonał tego przestępstwa w pamiątkowej księdze odwiedzających klasztor dokonał wpisu, przepraszając za swój czyn i prosząc o modlitwę” – podała policjantka.

W skradzionej skarbonie było około 200 zł. Straty z powodu uszkodzonej boazerii oszacowano na tysiąc złotych.

Mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany w Lesznie. Sprawcą okazał się 37-letni mieszkaniec tego miasta. Według ustaleń policjantów po zabraniu pieniędzy wyrzucił skarbonę do pobliskiego rowu.

Złodziejowi przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Szymon Kiepel
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij