Rozrywka

W latach 90. był jedną z największych gwiazd muzyki. Zmarł w tajemniczych okolicznościach

Pod koniec września ubiegłego roku media obiegła informacja o śmierci słynnego rapera Coolio. Teraz koroner zdradził, co było jej powodem.

Artis Leon Ivey Jr., znany lepiej pod pseudonimem scenicznym Coolio, był autorem piosenki Gangsta’s Paradise, którą wykorzystano w soundtracku filmu Młodzi Gniewni. Piosenka stała się wielkim hitem i dziś uznawana jest za jeden z najważniejszych przebojów lat 90tych. 28 września został znaleziony w domu swojego przyjaciela, przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca. Miał 59 lat.

 

Teraz jego wieloletni manager Jarel Posey ujawnił przyczynę śmierci artysty. Było nią przedawkowanie fentanylu. Fentanyl to syntetyczny opioid, używany w medycynie jako niezwykle silny środek przeciwbólowy dla najmocniej cierpiących pacjentów. Jest również jednym z najbardziej niebezpiecznych narkotyków na czarnym rynku, tylko w 2021 roku w USA spowodował ponad 71 tysięcy zgonów z powodu przedawkowania – najwięcej ze wszystkich narkotyków. W jego organizmie znaleziono też ślady heroiny i metamfetaminy.

Posey poinformował też, że sekcja zwłok wykazała, że do jego śmierci przyczyniła się poważna astma i fakt, że był nałogowym palaczem. Raport z autopsji, którzy widzieli dziennikarze dziennika NYPost stwierdził również, że w momencie śmierci miał powiększone serce i płyn w płucach. Nie miał za to żadnych obrażeń zewnętrznych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Screen z Youtube
Obserwuj nas w Google News

Ankieta

Kto będzie następnym prezydentem Polski?
Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij