Najnowsze wiadomości z kraju

Ujawniono czwarte pytanie referendalne

Ujawniono treść czwartego pytania referendalnego. Dotyczy bariery na granicy z Białorusią.

Przed rosyjską inwazją na Ukrainę białoruskie służby rozpoczęły operację Śluza. Jej celem było zdestabilizowanie Unii Europejskiej i uniemożliwienie pomocy uchodźcom z Ukrainy poprzez sprowadzanie imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, i pomaganie im w nielegalnym przekraczaniu granicy. Rząd zdecydował w związku z tym, że na granicy powstanie zapora. Ma ok. 180 kilometrów długości, jej głównym elementem jest wysokie na 5,5 metra ogrodzenie i system kamer i czujników.

Wielu przedstawicieli opozycji krytykowało budowę tej zapory. Czwarte pytanie na referendum dotyczy właśnie jej. „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?” – brzmi. Pytanie przedstawił w spocie minister obrony Mariusz Błaszczak, który przypomniał, że PO zlikwidowała jednostki wojskowe na wschodzie, krytykowała budowę tej zapory i zapowiadała jej likwidację.

Trzy pozostałe pytania zaprezentowano wcześniej. Pierwsze dotyczyło wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw, drugie podwyższenia wieku emerytalnego a trzecie przyjmowania nielegalnych imigrantów w ramach unijnego mechanizmu relokacji.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. gov.pl

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij