Najnowsze wiadomości z kraju

Uderzyła policjanta. Sąd wydał wyrok ws. „Babci Kasi”

Katarzyna A., znana jako „Babcia Kasia”, została skazana wyrokiem nakazowym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieście, za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Za uderzenie funkcjonariusza drzewcem flagi będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 25 stawek po 20 złotych każda (500zł). To niejedyna kara, jaka czeka skazaną.

O wyroku ws. „Babci Kasi” poinformował Polską Agencję Prasową Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Katarzyna A. aktem oskarżenia skierowanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście w Warszawie została oskarżona o czyn z art. 222 par. 1 Kodeksu karnego (naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza – red.) w zw. z art. 57a Kodeksu karnego – przypomniał prokurator Banna.

Rzecznik Prokuratury przekazał, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieście w Warszawie 12 lipca wydał wyrok nakazowy skazujący Katarzynę A. za uderzenie policjanta drzewcem flagi. Aktywistkę skazano na karę grzywny w wysokości 25 stawek po 20 złotych każda (500zł). Oprócz tego sąd zobowiązał ją do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego nawiązki w kwocie 300 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd wydając wyrok nakazowy uznał, że na podstawie zebranych przez Prokuraturę dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonej nie budzi wątpliwości. Sąd podzielił również ocenę prokuratury co do chuligańskiego charakteru tego przestępstwa – wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zdarzenie, za które skazana została „Babcia Kasia” miało miejsce 11 stycznia 2021 roku. Podczas manifestacji na Placu Konstytucji w Warszawie Katarzyna A. naruszyła nietykalność cielesną policjanta ochraniającego zgromadzenie. Kobieta uderzyła funkcjonariusze drzewcem flagi.

W ocenie prokuratury występek ten miał charakter chuligański – dodał prok. Banna.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij