Najnowsze wiadomości z kraju

Uczniowie wyzywali nauczycielkę, pochwalili się tym na TikToku. Usłyszeli wyroki

Uczniowie szkoły w Lisewie Malborskim wyzywali nauczycielkę i transmitowali to na żywo na TikToku. Właśnie usłyszeli wyroki.

O sprawie zrobiło się głośno na początku marca. W mediach społecznościowych znalazło się wtedy nagranie transmisji na żywo, jaką uczniowie w wieku 14 i 15 lat przeprowadzili w aplikacji społecznościowej TikTok. Słychać było na nim, jak w wyjątkowo wulgarny sposób wyzywają swoją nauczycielkę, padło także jej nazwisko.

Wicedyrektorka szkoły w Lisewie Malborskim Katarzyna Lewińska powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że nie nie mogła uwierzyć, że to nagranie pochodzi z jej szkoły. Dodała, że uczniowie ponieśli konsekwencje. Dostali nagany od dyrektora i wychowawcy, pozbawiono ich także funkcji w klasowym samorządzie. W porozumieniu z rodzicami zabroniono im także przynoszenia do szkoły telefonów.

Oprócz tych kar sprawa została zgłoszona na policję. Policjanci uznali, że uczniowie dopuścili się znieważenia funkcjonariuszki publicznej, co jest karane z art. 226 par. 1 kodeksu karnego. Wczoraj Sąd Rejonowy w Malborku uznał, że są winni stawianych im zarzutów. Zastosowano wobec nich nadzór kuratora i zobowiązano ich do wykonania 10 godzin prac społecznych w 3 miesiące. Jeden z nieletnich został skazany na 20 godzin prac społecznych w ciągu dwóch miesięcy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Donald.pl Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij