Najnowsze wiadomości z kraju

Uczniów czeka prawdziwa rewolucja. W tych szkołach będą krótsze lekcje i tylko 4 dni nauki

Nowy rok szkolny przyniesie uczniom z Wodzisławia Śląskiego kilka niespodzianek. Jedną z nich będzie 4-dniowy tydzień nauki. Kolejną rewolucją w tamtejszych szkołach będzie skrócenie czasu lekcji, które do tej pory trwały 45 minut.

Władze Wodzisławia Śląskiego wprowadzają w życie rewolucyjny plan zmian w edukacji. Pierwsze skutki uczniowie szkół podstawowych odczują już we wrześniu wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Są one częścią nowej strategii rozwoju oświaty miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2022-2026.

Celem transformacji cyfrowej szkół w Wodzisławiu Śląskim jest modernizacja systemu oświaty w mieście i dostosowanie go do potrzeb kompetencyjnych uczniów w trzeciej dekadzie XXI w. wynikających z otoczenia technologiami cyfrowymi oraz rozwoju Przemysłu 4.0 ­– mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Od nowego roku szkolnego uczniowie podstawówek będą uczęszczali na krótsze niż 45-minutowe lekcje. Plan zakłada także skrócenie tygodnia nauki. Dzieci będą uczęszczały na zajęcia 4 dni w tygodniu. Ponadto strategia skupia się szczególnie na naukach ścisłych.

Podstawówki w Wodzisławiu Śląskim mają odejść także od tradycyjnych kartkówek i sprawdzianów na rzecz indywidualnej pracy z uczniem. W założeniu programu pozwoli to na lepsze poznanie potrzeb każdego dziecka i dostosowanie nauki do jego tempa i stylu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij