Najnowsze wiadomości ze świata

Uczennice świętowały zakończenie szkoły. Zginęły przez pijanego policjanta

W obwodzie kirowohradzkim w centralnej Ukrainie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły trzy 17-latki. Nastolatki wracały z imprezy organizowanej z okazji zakończenia roku szkolnego. W drodze do domu podwoził je policjant, który jak się później okazało, był pijany.

Wypadem miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu miejscowości Nowogrodka w obwodzie kirowohradzkim. Jak poinformowała rzecznik miejscowej policji Witalina Bewzenko, służby otrzymały zgłoszenie o wypadku około godziny 4:30.

Do tragedii doszło gdy nastolatki wracały do domu z imprezy, na której świętowały zakończenie roku szkolnego. Kanał 24 przekazał, że grupa znajomych była podwożona przez policjanta. W samochodzie prowadzonym przez funkcjonariusza miało znajdować się siedmioro pasażerów. Według ustaleń śledczych kierowca jechał zbyt szybko i stracił panowanie nad pojazdem, który następnie wypadł z drogi i dachował na polu obok drogi.

W wypadku zginęły trzy 17-latki. Jedna z dziewczyn zmarła w karetce pogotowia. Z kolei 16-letnia dziewczyna i 18-latek zostali ranni.

Ranny policjant, który prowadził pojazd został zatrzymany. Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności oraz wydalenie ze służby. Według ukraińskich mediów została już wszczęta odpowiednia procedura, która ma pozbawić mężczyznę pracy w policji.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij