Najnowsze wiadomości z kraju

Uciekał na piechotę po spowodowaniu kolizji, wpadł do rowu, uratował go policjant

62-letni sprawca kolizji drogowej w pow. sierpeckim w trakcie pieszej ucieczki wpadł do głębokiego rowu melioracyjnego. Policjant w pełnym umundurowaniu wskoczył do zbiornika z lodowatą wodą i wyciągnął mężczyznę, który – jak się okazało – był pijany – poinformowała w sobotę policja.

“W takich chwilach nie ma czasu na zastanawianie się, czy zamoknie telefon lub inne elementy wyposażenia. Najważniejsze jest ludzkie życie” – podkreśliła rzeczniczka sierpeckiej policji asp. Katarzyna Krukowska, która w sobotę poinformowała tym zdarzeniu.

Do zderzenia dwóch aut doszło kilka dni temu w gminie Rościszewo. Sprawca stłuczki opuścił samochód i uciekał w stronę lasu. Po drodze natknął się na głęboki rów melioracyjny wypełniony wodą i wpadł do środka.

“Przeszukujący okolicę policjant zauważył uciekiniera, który nagle zniknął mu z pola widzenia” – przekazała rzeczniczka. Jak się okazało, 62-latek był już pod wodą. Funkcjonariusz bez wahania wskoczył do zbiornika, wyciągnął 62-latka z wody i przy pomocy mężczyzny poszkodowanego w kolizji, który widział całe zajście, umieścił uciekiniera w bezpiecznym miejscu.

62-letni mieszkaniec pow. sierpeckiego był pijany. Miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie. Po badaniach lekarskich trafił do policyjnego aresztu.

“Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co będzie odpowiadał przed sądem. Otrzymał też mandat w wysokości 2 tys. zł i punkty karne” – powiedziała rzeczniczka.

Źródło: PAP Autor: Ilona Pecka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij