Najnowsze wiadomości ze świata

Uchodźcy spędzili dwa tygodnie na sterze statku. Okazało się, że nie płynął do Europy

Czterech „uchodźców” z Nigerii przeżyło dwa tygodnie siedząc na sterze statku. Okazało się, że w ogóle nie płynął do Europy.

Czterech Nigeryjczyków w poszukiwaniu lepszego życia postanowiło przyjechać nielegalnie do Europy. W tym celu postanowili zakraść się na statek Ken Wave, pływający pod banderą Nigerii. Zamiast jednak ukryć się na jego pokładzie, wspięli się na jego ster. Spędzili na nim dwa tygodnie. Siedzieli w absolutnej ciszy, bo bali się, że załoga ich odkryje i wrzuci do oceanu. Rozciągnęli na nim sieć i przywiązali się do niej, aby ze zmęczenia nie wpaść do wody. Nie mogli też za bardzo spać, z powodu ciasnoty i huku silnika. Dodatkowo po dziesięciu dniach skończyło im się jedzenie i woda.

Po zakończeniu tego piekielnego rejsu „uchodźców” czekała paskudna niespodzianka. Okazało się, że pomylili statki. Zamiast dopłynąć do Europy, wylądowali po drugiej stronie Atlantyku, w Brazylii. Dwóch z nich poprosiło o odesłanie do Nigerii, dwóch pozostałych zdecydowało, że jednak wystąpi o azyl.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij