Najnowsze wiadomości ze świata

Uchodźcy próbowali przejąć statek, sterroryzowali załogę. Wysłano komandosów

Grupa 15 uchodźców sterroryzowała załogę statku i przejęła nad nim kontrolę by dostać się do Europy. Odbili go komandosi.

Jak informuje Guardian, grupa piętnastu uchodźców – 13 mężczyzn i 2 kobiet – głównie z Syrii, Afganistanu i Iraku, zakradła się na pływający pod turecką banderą statek ro-ro Galatea Seaways, który 7 czerwca wypłynął z portu Topcular w Turcji z ładunkiem samochodów. Zmierzał do Sete w południowej Francji.

Nielegalni imigranci próbowali w ten sposób przekraść się do Europy, ale zostali odkryci przez członków załogi. W odpowiedzi sterroryzowali ich nożami, wzięli ich za zakładników i wdarli się na mostek. Kapitan zdążył jednak wezwać pomoc przez radio. Statek w tym momencie był oddalony o ok. 150 kilometrów od wybrzeża Włoch, więc Ankara poprosiła Rzym o pomoc.

Minister obrony Włoch Guido Crosetto poinformował, że na pokład wysłano komandosów z słynnego Regimentu Świętego Marka. Oprócz nich w akcji wzięły dwa śmigłowce Marynarki Wojennej oraz kutry straży przybrzeżnej i policji finansowej.

Cała operacja potrwała 7 godzin. Komandosom udało się odzyskać panowanie nad jednostką i uwolnić zakładników. Część imigrantów zdążyła się ukryć w ładowni, ale również zostali aresztowani. Nikt z 22 członków załogi ani z żołnierzy nie odniósł obrażeń.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij