Najnowsze wiadomości ze świata

Uchodźcy mają wymienić Europejczyków? Duchowny wyjaśnia rzeczywisty cel imigracji

“Imigranci są przyszłością Włoch” – powiedział znany z lewicowych poglądów Arcybiskup Gian Carlo Perego. Jak duchowny sam podkreślił, należy “wymienić Europejczyków na młodych Afrykańczyków”

Perego swój pogląd tłumaczył danymi i statystykami demograficznymi, zgodnie z którymi społeczeństwo europejskie wymiera, a przez to i sam stary kontynent. Dlatego też jego zdaniem receptą na to zjawisko ma być masowa fala imigracji. Jego zdaniem wymieszanie rasowe jest nieuchronne.

-Wyzwaniem dla Włoch jest pogodzenie kraju, który umiera z młodymi ludźmi, którzy przybyli z innych miejsc, aby rozpocząć nową historię. Jeśli zamkniemy drzwi dla migrantów, znikniemy. Mówię o aktualnych rzeczywistościach, a nie tylko o punktach widzenia – powiedział duchowny

Jego słowa są odpowiedzią na politykę antyimigracyjną prowadzoną przez ministra spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salviniego. Wicepremier państwa z półwyspu apenińskiego uważa, że najlepszą reakcją na kryzys demograficzny jest poprzez większą promocję znaczenia rodziny.

Źródło: NCzas Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij