Najnowsze wiadomości ze świata

Tysiące dzieci z zagranicy zostało nielegalnie adoptowanych

Tysiące dzieci z zagranicy zostało prawdopodobnie nielegalnie adoptowanych przez Szwajcarów w latach 1970-1990, co ma wpływ na ich życie – przyznał w piątek rząd Szwajcarii.

Naukowcy z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zurichu stwierdzili w raporcie przygotowanym na zlecenie rządu, że we wspomnianym okresie zezwolono na wjazd do Szwajcarii 8 tys. dzieci z takich krajów, jak Indie, Kolumbia, Brazylia czy Korea Południowa, przy czym najwięcej (prawie 2900 dzieci) z Indii.

 

Na wcześniejsze ustalenia w tej kwestii władze nie reagowały „mimo uprzednich jasnych oznak nieprawidłowości popełnionych przez pośredników przy adopcji dzieci ze Sri Lanki”.

 

Dostępne dokumenty nie pozwalają określić dokładnej liczby dzieci, ale liczba zezwoleń na wjazd do Szwajcarii „wskazuje, że kilka tysięcy dzieci adoptowanych w tym okresie mogło paść ofiarą nieprawidłowości” – przyznał rząd Szwajcarii.

 

Wyraził przy tym ubolewanie, że władze kraju nie poczuwały się w odpowiednim stopniu do odpowiedzialności wobec tych dzieci i ich rodzin.

 

Rząd zaznaczył, że wsparcie dla osób, które zostały nielegalnie adoptowane jako dzieci, w poszukiwaniu informacji nt. ich pochodzenia powinny zapewnić władze poszczególnych kantonów.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij